Tel/Faks: 6 556 778
E-post: info@personal.ee

Uudised

Uuring: töökohti tuleb luua lisandväärtust andvates sektorites
16.12.2009
Riigikantselei strateegiadirektori Keit Kasemetsa sõnul peavad kriisi möödumisel uued töökohad tekkima eeskätt suurt lisandväärtust andvatesse sektoritesse.

 

“Kui me tahame jõuda kõrgtehnoloogiliseks riigiks, siis me peame tänast tööturu madalseisu ja majanduskriisi ära kasutama niimoodi, et tuleviku töökohad ei tekiks ainult samadesse sektoritesse, kust nad kadusid, vaid nad peaksid tekkima rohkem nendes sektorites, kus on kõrgem lisandväärtus, kõrgtehnoloogiline tööstus ja teenused,” selgitas Kasemets ERR-i raadiouudistele.

Teadlaste läbi viidud analüüs näitab, et sektorites, mis toodavad kõrgemat lisandväärtust, vajatakse lähema viie aasta jooksul ligikaudu 37 000 kõrgharidusega ja 20 000 kutse- ja keskharidusega inimest. “Töökohad peaksid ennekõike tekkima näiteks niisugustes valdkondades, nagu kõrgtehnoloogiline tööstus, samuti keemiatööstus ja ka kõrgemat lisandväärtust tootvates teenustesektorites,” ütles Kasemets.

Kasemets märkis, et analüüsi põhjal on võimalik valitsuse poliitikat korrigeerida. Ta tõi näitena plaani muuta matemaatika riigieksam kohustuslikuks.

 

www.DELFI.ee
« Tagasi