Tel/Faks: 6 556 778
E-post: info@personal.ee

Uudised

Mida tähtajaliste lepingute sõlmimisel arvesse võtta?
16.04.2017

Töövaidluskomisjoni praktikas on olnud juhtumeid, kus töötaja nõuab tähtajalise töösuhte tähtajatuks tunnistamist ning töö jätkamise võimaldamist. Et vältida edaspidi selliste töövaidluste tekkimist, tasuks teada mõningaid olulisi põhimõtteid, mida tähtajaliste lepingute sõlmimisel arvesse võtta.

Loe lähemalt »
10 põhjust, miks su parimad töötajad lahkuvad
16.04.2017

Sulle tundub, et su töötajad pole eriti rahulolevad ning oled kuulnud neid arutlemas teemadel, et äkki kuskil mujal on hoopis parem töötada. Kas mõni alljärgnevast punktist tuleb tuttav ette? Kui jah, siis ei maksa imestada, et inimestel on lahkumismõtted peas.

Loe lähemalt »
Kui tööandja teeb kadumistriki
16.04.2017

Viimastel nädalatel on meediasse jõudnud taas mitu juhtumit seoses ettevõtetega, kus tegevus üleöö lakkab ja töötajad iseenda hooleks jäetakse. Peamiselt on tegemist toitlustuse, kaubanduse või teeninduse sfääri väikeettevõtjatega.

Loe lähemalt »
Millal saab töötaja eraelust tööandja õigustatud huvi?
16.04.2017

Veelgi enam: kas urgitsemine töötaja eluplaanides töökorralduslikul eesmärgil õigustab end? Pikalt ja teravalt päevakorras seisnud teema, kas ja kui palju on töötaja pereplaneerimise otsused tööandja asi, on elu edenedes ruumi teinud tublide eesti tööinimeste teistele ettevõtmistele - õppimine, erakonda kuulumine, kodanikuühendustes osalemine.

Loe lähemalt »
Lähetustega seotud majutuskulud vabanevad erisoodustusmaksust
12.01.2012

Rahandusministeerium on ette valmistanud maksukorralduse seaduse muudatused, millega tahetakse lõpetada majutuskulude maksustamine erisoodustusmaksuga.

Loe lähemalt »
Kavandatavad muudatused raamatupidamise seaduses
06.09.2011

Rahandusministeeriumis on valminud raamatupidamise seaduse muutmise eelnõu, mida tutvustab Kaubandus-Tööstuskoja poliitikakujundamise- ja õigusosakonna jurist Mart Kägu.

Loe lähemalt »
Suvine ja puhkuseaegne menüü nõuavad kohendamist
27.06.2011

Selleks et puhkuse ja pidustustega lisakilosid ei koguneks ega tervisemuresid tekiks, aga ka et soojade ilmade saabudes oma keha mitte liigselt kurnata, tasuks suvel üle vaadata oma toitumisharjumused ning neid aastaajasõbralikemaks kohendada.

Loe lähemalt »
Registreeritud töötus vähenes nädalaga 715 inimese võrra
27.06.2011

22. juuni õhtu seisuga oli töötukassas registreeritud 53 198 töötut, mis on 8,2 protsenti tööealisest elanikkonnast.

Loe lähemalt »
Majanduskasv on suurendanud tööõnnetuste arvu
27.06.2011

Tööinspektsiooni 2010. aasta töökeskkonna ülevaatest selgub, et tööõnnetuste arv on 2009. aastaga võrreldes kasvanud 274 juhtumi võrra, ent oli madalam kui kriisieelsetel aastatel.

Loe lähemalt »
Uuring: paindlik tööaeg on muutunud Baltimaades normiks
21.06.2011

Üheksa Baltimaade ettevõtet kümnest pakuvad oma töötajatele paindlikku tööaega. Suurem osa samadest ettevõtetest leiavad, et paindlik tööaeg annab neile suuri eeliseid, nagu töötajate suurem tootlikkus, väiksemad üldkulud ning parem töö- ja eraelu tasakaal.

Loe lähemalt »
Tööinspektsioon hoiatab kontrolliga ähvardavate raamatukaupmeeste eest
17.12.2010

Viimasel ajal Tööinspektsiooni poole pöördunud mitmed murelikud ettevõtete juhid, kes on saanud kummalisi telefonikõnesid. Nimelt soovitatakse neil tungivalt osta tööohutuse ja töötervishoiu käsiraamatut. Ostust keeldumise korral ähvardatakse ettevõtet tööinspektsiooni poolse kontrolliga.

Loe lähemalt »
Töötukassa lubab töötutele rohkem koolitusi pakkuda
17.12.2010

Eestis praegu end tööta arvele võtnud 67 000 inimesest ei pääse täiendkoolitusele sugugi kõik, kuid töötukassa kinnitusel paranevad uuel aastal töötutele pakutavad õppimisvõimalused ja pakkuma hakatakse ka ümberõpet.

Loe lähemalt »
Turvaline töökeskkond tuleb luua töötajate kaasabil
15.12.2010

Firmades tööohutust reguleerivate õigusaktide täitmise üle järelevalvet teostades kohtame ikka ja jälle olukordi, kus ettevõte ei ole töökeskkonna ohutumaks muutmise protsessi kaasanud töötajaid, kirjutab Lääne inspektsiooni tööinspektor Erich Uusallik.

Loe lähemalt »
Mehed on usinamad õppijad ja paremad koolitajad!
11.10.2010

Möödunud reedel toimus Põlvamaal Moostes XIII täiskasvanud õppija nädala avaüritus, kus avalikustati 2010 aasta Eesti parim täiskasvanud õppija, koolitaja, koolitussõbralikum organisatsioon ja omavalitsus.

Loe lähemalt »
ID-kaart võiks ühendada kõik kliendikaardid
05.10.2010

Praeguseks on juba sajad inimesed andnud oma allkirja algatuse poolt, millega nõutakse, et ettevõtted võimaldaksid kliendikaartide lisamise ID-kaardile.

Loe lähemalt »
Tööandja: isa pole lähisugulane
05.10.2010

"Minu tuttaval suri isa. Ülemus andis talle vabaks vaid matuse-päeva, põhjendades, et isa pole lähisugulane," kirjutas Hille (rääkijate palvel jäävad nimed toomata) toimetusele. "Kartes töökohta kaotada, leppis ta olukorraga, kuigi tööajast oli väga raske matuseasju korraldada, sügavas leinas seda enam."

Loe lähemalt »
Valmis töötervishoiu arengukava
16.06.2010

Töökohal tervise edendamise tõhustamiseks Eestis on erinevate osapoolte koostöös valminud arengukava, kus on kirjas valdkonna kõige olulisemad tegevussuunad järgmiseks kolmeks aastaks.

Loe lähemalt »
Pooled töötajad pole rahul enesetäiendusvõimalustega
01.09.2010

Enamik Eesti tööandjaid pidas 2009. aastal oma töötajate oskuste ja teadmiste arendamist oluliseks, kuid ligi pooled töötajatest ei olnud rahul tööandja pakutavate enesetäiendusvõimalustega.

Loe lähemalt »
Pealinnas kehtestatud müügimaks toob hinnatõusu kogu Eestis
24.05.2010

Alates 1. juunist peavad kõik majandustegevuse registrisse kirja pandud jaekaubanduse, toitlustamise või teenindusega tegelevad Tallinna ettevõtted maksma iga müügitehingu pealt ühe protsendi Tallinna linna eelarvesse. 1% müügimaks ei too hinnatõusu mitte ainult Tallinnas, vaid kogu Eestis, kirjutab Eesti Päevaleht.

Loe lähemalt »
Kuidas hakkavad masu-järgsed tehingud erinema masu-eelsetest?
05.05.2010

Ernst & Youngi hiljuti tehtud uuringus avaldavad ettevõtete juhid, kuidas nende arvates majanduslanguse järgsed tehingud hakkavad erineva majanduslanguse-eelsetest.

Loe lähemalt »
Puhkus: tasu väljatöötamata puhkuse eest võib töötajalt sisse nõuda
15.02.2010

Paljudel tööandjatel on tekitanud küsimusi töötajale kogu puhkuse andmine kalendriaasta kestel, kui see puhkus teenitakse kogumahus välja alles kalendriaasta lõpuks.

Loe lähemalt »
Riik avas uue majandusaasta aruande esitamise keskkonna
04.01.2010

Avatud on äriregistri ettevõtjaportaalis uus majandusaasta aruannete koostamise ja esitamise keskkond, kuhu saab aruandeid sisestada etteantud vormide täitmise kaudu või laadides üles XBRL faili.

Loe lähemalt »
Olulisemad muudatused käibemaksuseaduses
29.12.2009

1. jaanuarist 2010 jõustuv käibemaksuseadus kehtestab uue korra teenuste käibe tekkimisele ja maksustamisele, ühendusesisese käibe aruande esitamisele ning teiste liikmesriikide maksukohustuslastele käibemaksu tagastamisele.

Loe lähemalt »
IGOR MANG: Eestis muutub märtsis valitsus, maailmas tekib augustis suur konflikt
28.12.2009

Mida võib oodata järgmiselt aastalt kuude kaupa? JAANUAR Kuu esimene pool kuni 17. kuupäevani on suhteliselt rahulik. Inimeste tähelepanu keskmes on oma ameti ja tööga...

Loe lähemalt »
Tähetark IGOR MANG: Mida toob tiigriaasta 2010
24.12.2009

14. veebruaril kell 4.51 algaval tiigriaastal on oodata suuri muutusi poliitikamaastikul. Tekib jõulisi rahvaliikumisi, tõuseb esile uusi liidreid – eriti haritlaste seast. Võib tekkida äge rahvusvaheline konflikt.

Loe lähemalt »
FIE-del on veel üks nädal tasuta ümberregistreerimiseks
24.12.2009

2009. a jooksul peavad kõik maksukohustuslaste registris registreeritud füüsilisest isikust ettevõtjad (FIE) ja vabakutselised loovisikud esitama kandeavalduse enda ümberregistreerimiseks äriregistrisse. Samuti peavad uuest aastast alates kõik FIE-d ning vabakutselised loovisikud enne tegevuse alustamist taotlema enda kandmist äriregistrisse.

Loe lähemalt »
Uuring: töökohti tuleb luua lisandväärtust andvates sektorites
16.12.2009

Riigikantselei strateegiadirektori Keit Kasemetsa sõnul peavad kriisi möödumisel uued töökohad tekkima eeskätt suurt lisandväärtust andvatesse sektoritesse.

Loe lähemalt »
NYT: eurotsoon peaks Eesti 2011. aastal vastu võtma
15.12.2009

Kui eurotsooni kuuluvate riikide valitsused soovivad tõsiselt laiendada rahanduslikku stabiilsust ja jõukust Ida-Euroopasse, peaksid nad järgmisel aastal nõustuma Eesti vastuvõtmisega eurotsooni 2011. aastal, leiab ajaleht New York Times.

Loe lähemalt »
Kuidas leida aega oma hobideks?
22.11.2009

Töö ja pere jaoks on aega niigi napilt, aga mida teha hobidega? Tundub suisa võimatu leida aega lugemisele, sportimisele, maalimisele, keeleõppele või fotograafiale? Samas on kindel, et hobidel on meie elukvaliteedis oluline osa. Nende jaoks lihtsalt tuleb aega leida ja ehk on alljärgnevatest näpunäidetest selleks abi.

Loe lähemalt »
Psühhoterapeut: pere on meestele tähtsamgi kui naistele
18.11.2009

Mehe sooroll eeldab tööalast edukust. Siiski pole mehed enam pelgalt raha kojutoojad, vaid on hakanud üha rohkem aega veetma lastega. Küsimustele vastab psühhiaater-psühhoterapeut ANDRES SILD.

Loe lähemalt »
Enesetapjate rahvas: Ohutuist töötingimustest hoolib vaid 1/5 Eesti töötajaist
22.10.2009

Igal aastal sureb Euroopas 74 000 inimest ohtlike ainetega kokkupuutumise tõttu töökohal. Täna Rahvusraamatukogus toimuval 11. töötervishoiupäeval juhitakse tähelepanu töötervishoiu probleemidele Eestis ning arutletakse võimalike lahenduste üle.

Loe lähemalt »
Töötukassa: töötuskindlustusmakse määr jääb samaks
16.10.2009

Täna kogunenud töötukassa nõukogu otsustas teha valitsusele ettepaneku kehtestada 2010. aastaks töötuskindlustusmakse määr senisel tasemel.

Loe lähemalt »
Miks hea suhtleja tööintervjuul läbi võib kukkuda?
15.10.2009

Karjäärinõustaja Tiina Saar analüüsib oma värskes raamatus "Tee unistuste töökohani" tööintervjuu näite varal, millest koosneb hea suhtlemisoskus, millised on tüüpilised vead ning kuidas jõuda vestlustes teineteisemõistmiseni.

Loe lähemalt »
Töötukassa: välismaale tööle minnes ärge passi käest andke
14.10.2009

Täna Tallinnas Rahvusraamatukogus toimuval Euroopa tööhõivepäeval hajutas töötukassa EURESe nõustaja Maie Ojasalu välismaal töötamisega seoses levinud müüte ning jagas tululikke näpunäiteid.

Loe lähemalt »
Valitsus hakkab töökohtade nimel laenu pakkuma
25.09.2009

Valitsus toetas tänasel istungil Euroopa Liidu tööhõive elavdamise ja sotsiaalse kaasamise mikrokrediidirahastu „PROGRESS” loomist. Mikrokrediidirahastu on üks lisanduvatest uutest võimalustest ettevõtluse arendamiseks.

Loe lähemalt »
Kas tööandja tohib tööaega omatahtsi muuta?
23.09.2009

Vana töölepinguseadus lubas muuta tööaega töösisekorraeeskirjade kaudu, mis nõudis aga enam kui viie töötaja korral kooskõlastust tööinspektsioonis. Uue seaduse koostajad leidsid seevastu, et tööinspektori kaasamine ettevõttesisese tööaja korraldamise pole põhjendatud ega vajalik.

Loe lähemalt »
Uuring: naised töötavad vähem kui mehed
23.09.2009

Tööjõudlust jälgiva tarkvara arendaja OfficeMetrics tellitud uuringu kohaselt teevad naised küll kõvasti tööd, aga mitte nii palju kui mehed.

Loe lähemalt »
Milline on töötajale konkurentsipiirangu järgimise eest makstav mõistlik hüvitis?
23.09.2009

Konkurentsipiirangu kokkuleppe sõlmimisel pärast töölepingu lõpetamist on nii tööandjale kui töötajale oluline piirangu järgmise eest makstava hüvitise summa. Aivar Pilve büroo vandeadvokaat Urmas Kõrgesaar ja jurist Irina Nossova tutvustavad teoreetilisi lähtekohti, Eesti kohtupraktikat ja välisriikide seadusandlust hüvitise suuruse määramisel.

Loe lähemalt »
Maailma kõige raskem sudoku - parem ära hakka proovimagi!
02.09.2009

Aastal 2007 koostati sudoku, mida peetakse siiani maailma kõige raskemaks.

Loe lähemalt »
Nordea: majanduslangus on lõppenud
01.09.2009

Nordea panga teisipäeval avaldatud majandusülevaates leitakse, et ülemaailmne majanduslangus on lõppenud. Nordea peaökonomisti Helge J. Pederseni sõnul on majandus pöördunud kasvule, mis kiireneb aasta lõpus.

Loe lähemalt »
Ilves kutsub vilistlasi koolidesse teadmisi jagama
31.08.2009

Kutsun oktoobris taas koolidesse kõiki, kel koolitee küll läbi, kuid kellel on oma tegevusvaldkonnas teadmisi ning kogemusi, mida edasi anda, ütles täna president Toomas Hendrik Ilves kooliaasta alguse puhul tehtud avalduses.

Loe lähemalt »
Swedbank: firmadel on taas aeg investeeringuteks
25.08.2009

Enamiku ettevõtete kohandumine muutunud oludega on jõudnud lõpusirgele ning taas on aeg pöörata tähelepanu turgude ja klientide võitmisele, ütles Swedbanki ettevõtete panganduse tegevdirektor Artjom Sokolov tänasel pressikohtumisel.

Loe lähemalt »
Jüri Mõis: majanduskriis on juba lõppenud
25.08.2009

Suurettevõtja Jüri Mõis leiab järgmise aasta majandusolusid prognoosides, et kriis on juba praegu läbi ja edu saavutavad need, kes palehigis töötanud.

Loe lähemalt »
Tüsedus võib põhjustada aju kahanemist
25.08.2009

Tunnetuse jaoks võtmetähtsad ajupiirkonnad on rasvunud vanuritel väiksemad kui nende saledatel eakaaslastel, mis teeb nende ajud keskmiselt 16 aastat vanemaks nende tegelikust east. Aju kahanemine seondub dementsusega, mis lisab kaalu kahtlusele, et kehakilode kuhjumine võib suurendada inimese riski selle tõvega eluõhtu lähenedes jänni jääda, vahendab NewScientist.

Loe lähemalt »
Teder: käibemaksutõus oli põhiseadusvastane
23.07.2009

Õiguskantsler Indrek Tederi hinnangul on 1. juulil jõustunud käibemaksuseaduse muudatused vastuolus põhiseadusega, sest ei jäta maksukohustuslastele piisavalt aega käibemaksutõusust tulenevate ümberkorralduste tegemiseks.

Loe lähemalt »
President kuulutas vaidlusaluse töölepinguseaduse välja
22.06.2009

President Toomas Hendrik Ilves kuulutas välja täna kaheksa seadust, teiste hulgas ka palju vaidlusi tekitanud 1. juulist jõustuva uue töölepinguseaduse.

Loe lähemalt »
Muudeti tulu- ja käibemaksu ning maksukorralduse seadust
18.06.2009

Tänasel valitsuse istungil otsustati muuta tulumaksu-, käibemaksu- ja maksukorralduse seaduseid, mis jõustuvad järgmisest aastast.

Loe lähemalt »
Koondamine läheb aina enam moodi
08.06.2009

Aasta esimese viie kuuga kogunes kollektiivselt koondatuid juba rohkem kui eelmisel aastal kokku. Mullu sama perioodiga võrreldes on kasv neljakordne.

Loe lähemalt »
Riigile andmete esitamine muutub ettevõtele lihtsamaks
01.06.2009

Valitsus kiitis heaks eelnõu, mille kohaselt saavad ettevõtjad esitada oma majandusaasta aruanded äriregistri ettevõtjaportaali kaudu nii, et samu andmeid pole vaja teistele asutustele edastada.

Loe lähemalt »
Ületunnid kahjustavad nii tööd kui ka pereelu
22.05.2009

Eestlaste jaoks on ületunnid samasugune rahvuslik traditsioon nagu kama, kartul ja Vanilla Ninja. Briti ajaleht Times uuris aga enda iga-aastase parimate firmade edetabeli tippe ning leidis, et neis peetakse ületunde halvaks tavaks.

Loe lähemalt »
Marek Helm: Kui inimene töötab nagu masin, on midagi valesti
05.05.2009

Eesti avaliku sektori ajaloo suurim reform on avalikust huvist suuresti kõrvale jäänud. Siseministeeriumi sisejulgeoleku ühendasutuse loomise juht Marek Helm andis Ekspressjobile intervjuu seoses esinemisega Fastleaderi ja PARE tänavusel personalijuhtimise konverentsil. Intervjuu 1.osa.

Loe lähemalt »
Marek Helm: Politseinikke bussijuhtideks ei saadeta
06.05.2009

Jätkame eile alustatud intervjuud sisejulgeoleku ühendasutuse loomise juhi Marek Helmiga. Intervjuu sündis seoses esinemisega Fastleaderi ja PARE korraldatud tänavuse personalijuhtimise konverentsil. Intervjuu 2.osa.

Loe lähemalt »
Marek Helm: Juht peab toetama oma meeskonda
07.05.2009

Tunaeile alustatud intervjuu kolmas osa sisejulgeoleku ühendasutuse loomise juhi Marek Helmiga. Intervjuu sündis seoses esinemisega Fastleaderi ja PARE korraldatud tänavuse personalijuhtimise konverentsil. Intervjuu 3.osa.

Loe lähemalt »
Töötuskindlustusmaks tõuseb kolme protsendini
20.04.2009

Töötukassa nõukogu otsustas oma tänasel nõupidamisel teha valitsusele ettepaneku tõsta töötuskindlustusmakse 1. juunist kolmele protsendile.

Loe lähemalt »
Soovitus Eestile: tõusu ajal mõtle languse peale
20.04.2009

Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsioon (OECD) täna avaldatud Eesti kohta käiva raporti hinnangul peaks Eesti hoidma riigi tulusid ja kulusid tasakaalus majandustsükli jooksul. Igal aastal ja iga hinna eest riigieelarve tasakaalus hoidmist ei pea organisatsioon nii oluliseks.

Loe lähemalt »
Töösturid: majanduskriisi halvim etapp on möödas
20.04.2009

Briti töösturite konföderatsioon (CBI) märkis täna, et majanduskriisi halvim etapp on Suurbritannias möödas. Organisatsiooni arvates pidurdub kriis selle aasta lõpus ja riigi majandus pöördub järgmisel aastal taas kasvule. Töösturite arvates tuleb majanduse taastumine aga aeglane ja vaevaline, teatas Reuters.

Loe lähemalt »
Uus seadus teeb ametnike hulgas reha
18.03.2009

Justiitsministeeriumis valmis avaliku teenistuse seaduse eelnõu, millega vähendatakse ametnike arvu ning kaotatakse põhjendamatud soodustused ja lisatasud.

Loe lähemalt »
Palga vähendamine on küllalt keeruline
11.03.2009

Nii praeguse kui ka uue, 1. juulist jõustuva töölepingu seaduse järgi ei tohi töötaja palka ühepoolselt vähendada, kinnitab tööinspektsiooni töösuhete osakonna juhataja Niina Siitam.

Loe lähemalt »
Ettevõtted pääsevad koolitus- ja tervisekulude erisoodustusmaksust
11.03.2009

Valitsus tahab anda ettevõtjatele hingamisruumi ja vabastab töötajate koolitus- ja tervisekulutused erisoodustusmaksust.

Loe lähemalt »
Lahkumine "omal soovil"
11.03.2009

Ehkki ajakirjandus räägib kõige rohkem koondamistest, jätab mõnigi ka praegusel tööpuuduse ajal töökoha omal soovil. Siiski ei ole sugugi kõik neist igatsenud uut tööd otsida.

Loe lähemalt »
Eesti Pank: Eesti on langusele kiiresti reageerinud
12.02.2009

Äsjast USA analüütikute poolt Eestile antud negatiivset hinnangut kommenteerinud Eesti Panga kinnitusel kiputakse Eestit vaatama koos teiste Balti riikidega ning samuti ei kajastu viimastel kuudel aset leidnud majanduse kohandumine veel statistikas.

Loe lähemalt »
Tööandjad nõuavad haigushüvitise vähendamist
12.02.2009

Tööandjate keskliidu volikogu eestseisus otsustas, et ei toeta valitsuse kava, mis kohustab tööandjaid maksma töötajale töövõimetushüvitist neljandast kuni kaheksanda haiguspäevani.

Loe lähemalt »
Töötu tehku endale töökoht või nühkigu usinasti koolipinki
10.02.2009

Inimesed on tööd otsides silmitsi töökohtade puudusega, lahenduseks on kas koolitustel uute teadmiste omandamine või ise endale tööandjaks hakkamine.

Loe lähemalt »
Majandusprofessor: Hirm võtab inimestelt ostuhimu
22.01.2009

Tarbimist ei vähenda esimesena rahanappus, vaid hirm tulevikus oma töökoht kaotada, kinnitab Eesti Konjunktuuriinstituudi juhtivteadur Leev Kuum.

Loe lähemalt »
Ametiühingud: segadus seadustega annab võimaluse töötajaid diskrimineerida
18.01.2009

Eesti Ametiühingute keskliidu (EAKL) hinnangul võimaldavad detsembris vastu võetud võrdse kohtlemise seadus ja töölepingu seadus koosmõjus töötajaid varasemast rohkem diskrimineerida, sest nende sätteid saab tõlgendada senisest erinevalt.

Loe lähemalt »
Ilves ootab töölepingu seaduse praakide parandamist
12.01.2009

President Toomas Hendrik Ilves kuulutas täna välja riigikogus 17. detsembril vastu võetud töölepingu seaduse, kuid tegi märkusi selle mitmete ebakõlade kohta.

Loe lähemalt »
Uusaastasõnum: Kuldne roos
01.01.2009

POSITIIVSET JA EDUKAT UUT AASTAT! Siit leiad positiivse sõnumi 2009.aastaks...

Loe lähemalt »
Uuel aastal jõustuvad mitmed maksumuudatused
30.12.2008

Uuest aastast jõustuvad mitmed maksumuudatused, mis puudutavad nii maksude tasumise korda kui mitmete maksumäärade muutusi.

Loe lähemalt »
Ameerika parimad töökohad 2008
18.12.2008

USAd kutsutakse kõikide võimaluste maaks. Millised olid parimad võimalused tänavusel tööturul? Mis teeb mõne ameti paremaks kui teised? Palk? Karjäärivõimalused? Võimalus teha midagi toredat? U.S. News and World Reportsi uuringu põhjal on kõige olulisemad viis asja: tööturu väljavaated, rahulolu tööga, õppimise keerukus, maine ja töötasu. Praegusel ajal võib neile lisada veel majanduskriisikindluse.

Loe lähemalt »
Europarlament keelustas ületunnitöö
18.12.2008

Euroopa Parlament otsustas mitte lubada töötada üle 48 tunni nädalas, Eesti peab alustama läbirääkimisi. Seni tegid 15 ELi liikmesriiki direktiivist erandeid, nende seas Eesti ja Suurbritannia. Juhul, kui läbirääkimistel senist korda kaitsta ei õnnestu, tuleb erandid kaotada kolme aasta jooksul.

Loe lähemalt »
Koondatud klienditeenindaja sai valurahaks ligi miljoni
18.12.2008

Hakkaja proua sundis Eesti Energiat maksma vale koondamise eest rekordhüvitise. Kuressaares elavast Malle V-st sai tänavu sügisel jõukas pensionär. Pärast neli aastat kestnud visa võitlust töövaidluskomisjonis ja kohtutes sõlmis ta suurkorporatsiooniga kompromissi, mis tõi talle ligi miljon krooni saamata jäänud töötasu kujul. Lugu on seda tavatum, et 61aastane daam oli enamikus vaidlustes ise enda advokaat.

Loe lähemalt »
10 SOOVITUST: kuidas kitsal ajal paremini elada
09.12.2008

Jaano-Martin Otsa 10 nõuannet, kuidas majanduskriisi tingimustes külluslikumalt läbi ajada.

Loe lähemalt »
Koolijuhtidele 35 000 preemiaks — pidu katku ajal?
08.12.2008

Samal ajal, kui haridusministeeriumi ja Tartu linnavalitsuse osakonnajuhatajad peavad leppima 2000-6000-krooniste aastalõpupreemiatega, võivad taaralinna koolidirektorid rõõmustada 20 000 kroonist kopsakamate tulemustasude üle.

Loe lähemalt »
Ametiühingud: töötajad jäävad ilma 80 miljonist
01.12.2008

Kuigi Riigikogu õiguskomisjon otsustas täna toetada töölepingu seaduse jõustamist alates järgmise aasta 1. juulist, jääb Eesti Ametiühingute Keskliit (EAKL) endiselt seisukohale, et seaduse võiks jõustada alates 2010. aasta jaanuarist.

Loe lähemalt »
Patendiametile saab taotlust esitada elektrooniliselt
23.11.2008

Patendiamet avas 21. novembril 2008 patenditaotluste elektroonilise esitamise portaali. Selles saab täita ja saata Eesti patendiametisse uusi patenditaotlusi ning vaadata oma varem esitatud taotlusi.

Loe lähemalt »
Lipstok: Eesti edu tagas odav tööjõud
21.11.2008

Eesti Panga presidendi Andres Lipstoki sõnul kasutas Eesti taasiseseisvumisele järgnenud majandusliku tõusuga ära peaaegu kogu potentsiaali, sealhulgas ka odava tööjõu.

Loe lähemalt »
Eesti riigi miljardid rippusid juuksekarva otsas
06.11.2008

Riigikassa laenas ligi kolm miljardit krooni vähetuntud Iiri pangale, mis langes üleilmse rahanduskriisi ohvriks. Eestlaste raha jäi alles vaid tänu Saksa valitsuse hädaabile.

Loe lähemalt »
Tulumaksumäärad maailmas langevad
05.11.2008

Eesti viimaste aastate maksupoliitika on olnud suunatud otseste maksude langetamisele ning kaudsete maksude tõstmisele. KPMG rahvusvaheline uuring näitab, et tulumaksumäärade alanemise suundumus on valitsev kogu maailmas, kuna tööjõu liikumine on sundinud paljusid riike alandama füüsilise isiku tulumaksumäära ning eelarvetulude kompenseerimiseks tõstma kaudseid makse.

Loe lähemalt »
Töötu, loe kuidas tööd saada
27.10.2008

Tööturuamet koolitab tööotsijaid vabade kohtade täitmiseks vastavatele erialadele, samuti saab töötuna arvel olles taotleda kas töötutoetust või töötuskindlustushüvitist.

Loe lähemalt »